Přejít k obsahuPřejít k hlavnímu menu

Od 1. 6. 2021 se stěhujeme do nového datacentra TTC DC2.Více o DC2

TIER III datacentrum v Praze

Servery a data se nachází v zabezpečeném datacentru v Tiskařské ulici v Praze, kde mají fyzickou ostrahu a náš aktivní dohled

  • 1.8 Tbpskapacita připojení
  • 120+serverů ihned k odběru v Praze

Proč mít servery u nás?

  • Maximální bezpečnostServerovnu hlídá fyzická ostraha 24/7. Do datacentra vstoupí pouze osoby s bezpečnostním čipem.
  • Nonstop dohledRestarty serverů, kontrolu zapojení, výměnu disků a další úkony vyřeší naše 24/7 technická podpora.
  • KonektivitaNaše kapacita připojení do internetu je 1.8 Tbps. Proto jsou u nás projekty s vysokými nároky na konektivitu.
  • SLA 99,9 %Našim klientům garantujeme SLA 99,9 %. Spolehněte se na maximální dostupnost služeb.

Jedno z největších datacenter v České republice

  • Pro nepřetržitý provoz je datové centrum napájeno dvěma zcela nezávislými energetickými přípojkami 2 x 10MW (22kV). Přípojky jsou přivedeny ze dvou nezávislých 110kV rozvoden Malešice a Měcholupy. Datacentrum má samostatné VN rozpínací stanice a vyhrazené 10MW kabelové vedení.
  • Servery jsou umístěny v dokonale bezprašném prostředí a v uzamykatelných rackách chlazených přetlakovou klimatizací. Ideální teplota v datacentru je 20 – 24 °C. My udržujeme 21 °C. Kromě toho kvůli možnému vzniku statické elektřiny regulujeme rovněž vlhkost v sále.
  • Pro případ neočekávaného výpadku energie jsou datacentra vybavena záložnímí UPS systémy, které jsou přímo napájeny z transformátoru Pražské energetiky. V případě výpadku primárního přívodu se automaticky spustí diesel generátor. Ten je funkční do 3 minut od detekce výpadku přívodu od PRE.

Síť SH.cz

Konektivita do každého koutu ČR i světa

Veškeré trasy jsou zálohované v režimu N+1. V případě poruchy na trase je provoz do 10 sekund automaticky přesměrován na záložní ISP. Konektivita je zajištěna (osvědčenými) TIER I providery a je navržena se 150% rezervou oproti běžným denním špičkám.

Síť SH.cz má kruhovou topologii. V základní ceně serverů zákazníkům připojujeme zdvojenou linku do internetu (tzv. SuperBond), která zaručuje spojení s internetem i v případě selhání síťové karty v serveru nebo poruchy přístupového přepínače Cisco.

Schéma sítě

Schéma sítě